Як вибрати зимове взуття для дівчинки у Франківську: головні моменти

Сучасна українська література наповнена талановитими письменниками, які у своїх...

Сучасні гравці є надзвичайно вимогливими. Це можна пояснити постійно...

Безпека та комфорт: Ключова роль шиномонтажу

Шиномонтаж – це не просто процедура заміни шин, це...

Share

Івано-Франківськ – надзвичайно «спортивне» місто, завдяки славі відомих місцевих спортсменів, які досягли немалих висот та прославили не лише свій регіон, але й всю Україну на весь світ, пише ifrankivchanyn.com.

Відомою спортсменкою Івано-Франківщини є борчиня вільного стилю, майстер спорту України міжнародного класу з вільної боротьби, чемпіонка Європи – Мар‘яна Квятковська, сестра українського борця, учасника Олімпійських ігор 2012 Андрія Квятковського.

Перші кроки до успіху

Народилась майбутня спортсменка 22 жовтня 1987 року у місті Калуш, що на Франківщині.

Разом зі своїм молодшим братом Андрієм Мар‘яна пішла до секції боротьби у тринадцять років.

Боротьбою Мар‘яна Квятковська розпочала займатися у 1999 році і вже через півроку дівчина перемогла на першому своєму турнірі «Світ дитини», який відбувався у Львові.

Перша перемога стала поштовхом для Мар‘яни і через короткий час дівчина виборола бронзу на чемпіонаті України серед кадетів.

Тренерами Мар‘яни Квятковськоі були Ігор Барна та Юрій Кірілов, а згодом Олег Сазонов. Разом із їхньою допомогою та підтримкою юна спортсменка брала активну участь у змаганнях як і в Україні, так і за кордоном.

Після закінчення Прикарпатського національного університету та Міжрегіональної академії управління персоналом, Мар‘яна Квятковська розпочала працювати тренером-викладачем у рідному місті Калуш.

Перемоги та найбільші досягнення

7

Мар‘яна Квятковська брала активну участь у різноманітних змаганнях не лише на території України, але й у світових чемпіонатах. Найбільшу славу франківській спортсменці принесла перемога на чемпіонаті Європи з боротьби у 2008 році, де дівчина виборола золото.

У 2010 році Мар‘яна представляла Україну на чемпіонаті світу з боротьби. У цьому ж році Квятковська завоювала почесне сьоме місце на змаганні «Кубок світу з боротьби».

На відкритому чемпіонаті Польщі з боротьби у 2012 році Мар‘яна Квятковська виборола почесне третє місце.

Крім цього, франківська спортсменка брала участь у багатьох інших європейських змаганнях, де також показала блискучі результати та прославила Україну на цілий світ.

Злети та падіння

2

Переломним у житті Мар‘яни Квятковської став 2007 рік. Хоч тоді це був час плідних перемог на різноманітних конкурсах, але саме цей період розділив життя спортсменки на до та після.

Готуючись до наступного світового змагання, Мар‘яна отримала складу травму коліна. Незважаючи на це, вона все-таки поїхала на конкурс. Як результат: через деякий час спортсменка опинилася на операційному столі. Тоді Мар‘яна вже прощалася зі спортивною кар’єрою, але висока майстерність лікарів допомогла Квятковській повернутися до боротьби.

Однак тоді і почався найважчий період життя Мар‘яни: рік реабілітації, сумніви рідних, зневіра колег. Незважаючи на це, їй вдалося вибороти першість на чемпіонаті Європи.

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.