Франківська спортсменка виграла чемпіонат світу з каное

Сьогодні наші герої тримають оборону не одного міста, працюють...

Нічне ралі на фронті: історія франківського далекобійника, який пішов захищати країну

Заробляв чималі гроші, мав комфортне місце роботи у престижній...

Share

Уродженка Івано-Франківська Людмила Лузан разом із партнеркою по веслуванню Анастасією Четверіковою із Херсона стали чемпіонками світу з каное-веслування. Золоту медаль вони здобули на дистанції 500 метрів у категорії «каное-двійка».

Чемпіонат світу з веслування на байдарках і каное відбувається у столиці Данії, Копенгагені. Тренерський штаб українок очолює Юрій Чабан, пише ifrankivchanyn.com.

Зовсім нещодавно українки виграли срібло Олімпійських ігор в Токіо. Тоді краще за них виступили тільки веслувальниці із Китаю – випередивши буквально на дві секунди. А тепер наші спортсмени вибороли золото. Як це сталося?

Людмила Луан і Анастасія Четверікова до фіналу чемпіонату вийшли із найкращим результатом у кваліфікації, показавши найкращий час. А найбличих суперниць – представників Білорусі – дівчата випередили всього на 0,25 секунди.

Тому у фіналі боротьби між цими командами була найбільш запеклою і інтригуючою. До того ж, Китай не делегував своїх представників на цей чемпіонат. А канадці, котрі теж вважалися претендентами на медалі, приїхали не основним складом.

На фініші наші спортсменки здобули перемогу і часом 1:55:85 хвилин. Білоруски – фінішували другими, відстаючи на 1.26 секунди. Бронзу змагань вибороли представники Куби, вони буквально на мілісекунди були швидшими за спортсменок із Угорщини.

золоті медалі Лузан і Четверікової увійшли у історію вітчинзяного спорту. Адже до цього моменту жодна українська веслувальниця на каное на чемпіонатах світу не виборювала медалей. Також це перша нагорода чемпіонату світу для нашої країни, здобута в олімпійському виді веслування з 2014 року.

Також на цьому чемпіонаті франківська спортсменка виборола і срібну медаль – на цей раз уже в одиночному каное, на дистанції у півкілометра.

Всього на командному рахунку України на чемпіонаті світу в Данії є вже 5 нагород – три золоті медалі і одна бронзова.